Jak wybrać drzwi wejściowe?

Data dodania: 19.12.2016


Drzwi wejściowe to ten element domu, który gość poznaje jako pierwszy. Zaniedbane lub źle dobrane drzwi mogą zrobić niekorzystne wrażenie na odwiedzających, które trudno będzie potem zatrzeć. Dlatego projektowanie domów powinno zawierać również wizję drzwi wejściowych, które będą reprezentować właściciela budynku.

Wybierając drzwi wejściowe, należy zwrócić uwagę na ich http://studioag.pl/. Przyjmuje się, że powinny mieć nie mniej niż 90 cm szerokości i 201 cm wysokości. Przede wszystkim trzeba uwzględnić, czy komunikacja będzie swobodna oraz czy wnoszenie mebli i innych sprzętów będzie możliwe. Jednak jeśli nasz dom to okazała rezydencja, warto zastanowić się nad drzwiami bardziej okazałymi, np. dwudrzwiowymi. Architekt z pewnością doradzi, która opcja będzie najbardziej pasowała do elewacji i rozmiarów budynku. Wybór jest duży: możemy zdecydować się na drzwi drewniane, metalowe, ze szklanymi elementami itp. Jednak nie tylko wygląd jest ważny, ale również funkcje, jakie pełnią drzwi wejściowe.

Naczelną z funkcji drzwi wejściowych jest ochrona – przed ludźmi i czynnikami atmosferycznymi. Dlatego warto zainwestować w drzwi antywłamaniowe, wyposażone w odpowiednie atesty. Klamki powinny być również solidnie wykonane, odporne na rozwiercenie i wyposażone w skomplikowane zamki. Pamiętajmy, że to przez drzwi dochodzi do bardzo dużej ilości włamań, dlatego, jeśli nie chcemy ryzykować utraty całego swojego dobytku, należy wyposażyć się w dobry sprzęt.

G2 TEAM

Kolejnym aspektem, o który należy zadbać, jest ciepło. Szukajmy tych modeli drzwi, które mają najniższy współczynnik przenikania ciepła U. Dzięki temu możemy znacznie obniżyć straty ciepła i podczas zimnych dni zużycie energii będzie niższe. Jeśli nasz dom znajduje się przy ruchliwej ulicy lub głośnym przedsiębiorstwie (np. fabryka, tartak), architekt powinien polecić nam drzwi z dobrą izolacją akustyczną. Jej wartość wyrażana jest w decybelach – im jest ona większa, tym drzwi mniej hałasu przepuszczają.

Nieco mniej ważnym aspektem, o który jednak pracownia architektoniczna zapyta, jest kierunek otwierania drzwi. Generalnie polecany jest kierunek zewnętrzny – skrzydło drzwi nie zajmuje wtedy miejsca w korytarzu, a także przy silnych wiatrach, gdy otwieramy odrzwia, nie są one narażone na wyrwanie, bo podmuch dociska je to wewnątrz.

Drzwi wejściowe do domu jednorodzinnego to wybór, który zostanie z nami na lata. Dlatego warto zainwestować w jego dobrą jakość oraz wygląd, by cieszyć się tym samym produktem przez długi czas. Projekty budowlane, które zlekceważyły ten element, po jakimś czasie będą wymagały wymiany drzwi, co wiąże się z zupełnie niepotrzebnymi wydatkami.

Fado Szczecin Wypożyczalnia

Porady dla właścicieli apartamentów

cyrklewicz zarządzanie